? Każdy koneser herbaty zapewne raz na jakiś czas ma chrapkę na naprawdę wyjątkowy napar. Za tą wyjątkowością czasem potrafi jednak pójść również bardzo nietypowa cena … ;)
? Każdy koneser herbaty zapewne raz na jakiś czas ma chrapkę na naprawdę wyjątkowy napar. Za tą wyjątkowością czasem potrafi jednak pójść również bardzo nietypowa cena … ;) Ile więc mogą kosztować najdroższe herbaty na świecie? ☑Herbata Gyokuro Uji Czyli najdroższa herbata w Japonii, której uprawa odbywa się w specjalnie przygotowanym cieniu dzięki czemu jest bogatsza w aminokwasy i chlorofil. Najbardziej znana i najstarsza plantacja herbaty Gyokuro mieści się w Uji niedaleko Tokyo. Cena: 650 $ / kg Przy wymianie takich środków w Ekantor.pl zamiast popularnego banku oszczędzasz ok. 122 zł* – ☑ Herbata Silver tips imperial Darjeeling Makaibari Najdroższa herbata jaką kiedykolwiek wypuściła plantacja Makaibari z Darjeeling została wyprodukowana w 2014 roku. Jej wyjątkowość polega na tym, że zbiór liści został dokonany przez 500 kobiet, między 0.01 a 3.00 godziną w nocy 13 czerwca. Okazuje się, że była to noc pełni księżyca z niezwykle nietypowym ułożeniem planet, który zdarza się raz na 108 lat. Cena: 1850 $ / kg Przy wymianie takich środków w Ekantor.pl zamiast popularnego banku oszczędzasz ok. 347 zł* — ☑ Herbata Poo Poo Pu-Erh Pu-Erh jak to Pu-Erh - nabiera cennych właściwości wraz z czasem. To pierwszy powód jej zawrotnej ceny. Drugi zaś (w przypadku odmiany Poo Poo) budzi pewne kontrowersje. Maleńkie grudki herbaty to nie drobno skręcone listki lecz odpowiednio przygotowane odchody owadów. I to takich, które żyją wyłącznie na liściach tej odmiany herbaty. Wynaleziono ją w XVIII w. dla cesarza Qianlong i ma podobno cudowne własności zdrowotne. Cena: 1000 $ Przy wymianie takich środków w Ekantor.pl zamiast popularnego banku oszczędzasz ok. 187 zł* — ☑ Herbata Fu Yuan Chang Pu-Erh A teraz coś naprawdę drogiego. O tym, że im herbata Pu-Erh im starsza tym lepsza już wspominaliśmy. W dzisiejszych czasach można kupić ją w niskich cenach ponieważ jest produkowana na bieżąco i postarzana specjalną metodą. Nie jest jednak herbatą leżakującą i prawdziwi koneserzy są w stanie od razu wyczuć tą różnicę. Zupełnie jak z wiekowymi winami jest również z oryginalnymi starymi Pu-Erhami. Na specjalnych aukcjach herbacianych osiągają niejednokrotnie zawrotne ceny. Pochodząca z 1900 roku Fu Yuan Chang Pu-Erh, sprasowana w „ciastko” o masie 2060 g została na przykład sprzedana w 2013 roku za 1,7 mln $ czyli około 850000 USD za kilogram. Cena: 850 000 $ / kg Przy wymianie takich środków w Ekantor.pl zamiast popularnego banku oszczędzasz ok.159 120 zł* . . . *zaprezentowana oszczędność według kursu USD/PLN Ekantor.pl z dnia 12.12.2021 ** historie najdroższych herbat świata zaczytane w serwisie eherbata.pl
2021-12-19, 19:00
? Każdy koneser herbaty zapewne raz na jakiś czas ma chrapkę na naprawdę wyjątkowy napar. Za tą wyjątkowością czasem potrafi jednak pójść również bardzo nietypowa cena … ;)

Ile więc mogą kosztować najdroższe herbaty na świecie?

☑Herbata Gyokuro Uji
Czyli najdroższa herbata w Japonii, której uprawa odbywa się w specjalnie przygotowanym cieniu dzięki czemu jest bogatsza w aminokwasy i chlorofil. Najbardziej znana i najstarsza plantacja herbaty Gyokuro mieści się w Uji niedaleko Tokyo.

Cena: 650 $ / kg
Przy wymianie takich środków w Ekantor.pl zamiast popularnego banku oszczędzasz ok. 122 zł*


☑ Herbata Silver tips imperial Darjeeling Makaibari
Najdroższa herbata jaką kiedykolwiek wypuściła plantacja Makaibari z Darjeeling została wyprodukowana w 2014 roku. Jej wyjątkowość polega na tym, że zbiór liści został dokonany przez 500 kobiet, między 0.01 a 3.00 godziną w nocy 13 czerwca. Okazuje się, że była to noc pełni księżyca z niezwykle nietypowym ułożeniem planet, który zdarza się raz na 108 lat.

Cena: 1850 $ / kg
Przy wymianie takich środków w Ekantor.pl zamiast popularnego banku oszczędzasz ok. 347 zł*


☑ Herbata Poo Poo Pu-Erh
Pu-Erh jak to Pu-Erh - nabiera cennych właściwości wraz z czasem. To pierwszy powód jej zawrotnej ceny. Drugi zaś (w przypadku odmiany Poo Poo) budzi pewne kontrowersje. Maleńkie grudki herbaty to nie drobno skręcone listki lecz odpowiednio przygotowane odchody owadów. I to takich, które żyją wyłącznie na liściach tej odmiany herbaty. Wynaleziono ją w XVIII w. dla cesarza Qianlong i ma podobno cudowne własności zdrowotne.

Cena: 1000 $
Przy wymianie takich środków w Ekantor.pl zamiast popularnego banku oszczędzasz ok. 187 zł*


☑ Herbata Fu Yuan Chang Pu-Erh
A teraz coś naprawdę drogiego. O tym, że im herbata Pu-Erh im starsza tym lepsza już wspominaliśmy. W dzisiejszych czasach można kupić ją w niskich cenach ponieważ jest produkowana na bieżąco i postarzana specjalną metodą. Nie jest jednak herbatą leżakującą i prawdziwi koneserzy są w stanie od razu wyczuć tą różnicę. Zupełnie jak z wiekowymi winami jest również z oryginalnymi starymi Pu-Erhami. Na specjalnych aukcjach herbacianych osiągają niejednokrotnie zawrotne ceny. Pochodząca z 1900 roku Fu Yuan Chang Pu-Erh, sprasowana w „ciastko” o masie 2060 g została na przykład sprzedana w 2013 roku za 1,7 mln $ czyli około 850000 USD za kilogram.

Cena: 850 000 $ / kg
Przy wymianie takich środków w Ekantor.pl zamiast popularnego banku oszczędzasz ok.159 120 zł*
.
.
.
*zaprezentowana oszczędność według kursu USD/PLN Ekantor.pl z dnia 12.12.2021
** historie najdroższych herbat świata zaczytane w serwisie eherbata.pl
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.