? WWW, czyli Walutowe Warto Wiedzieć ?
? WWW, czyli Walutowe Warto Wiedzieć ? Pips - coś tam się kiedyś o nim słyszało, coś się zapamiętało, a coś jeszcze innego zrozumiało ? Dzisiaj przychodzimy do Was z konkretami: 1⃣ Szybki fakt: Jeżeli widzisz zmianę w parze EUR/PLN z 4,2925 na 4,2926 to właśnie obserwujesz wartość pips czyli najmniejszą różnicę notowań danego instrumentu. 2⃣ Definicja: Pips to skrót z angielskiego ‘Percentage in points’ czyli procent w punktach. Określa minimalną możliwą zmianę cen, o jaką mogą poruszyć się notowania. Z reguły pipsy notuje się z dokładnością do czwartego miejsca po przecinku (np. dla par EUR/USD, USD/CAD, USD/CHF). Dla słabszych walut lub wolumenów możliwe jest notowanie do drugiego miejsca po przecinku (np. dla japońskiego jena JPY). 3⃣ Dlaczego pips jest ważny? Zrozumienie znaczenia pipsów jest kluczowe dla każdego gracza na rynkach walutowych. Pozwala ono określić ile można zarobić lub stracić jeżeli rynek poruszy się o określoną wartość po otwarciu transakcji. Oczywiście, wartość pipsa zależy od wybranego rynku i wolumenu. Na szczęście większość narzędzi do spekulacji walutami wylicza pipsy automatycznie. 4⃣ Jak obliczyć zyski? Opcja utrzymywania się z samego zbierania pipsów wydaje się korzystna dla każdego, kto poznał pierwsze zawiłości rynków walutowych. Czy jest możliwa? Jeżeli założymy hipotetyczną sytuację handu jednosesyjnego na instrumencie CFD – EURUSD i ustalimy średnią zmienność tej pary na poziomie 100 pip to przy skorzystaniu z około 20% dziennego ruchu uda się zyskać 20 pipsów. Jeżeli dzienna wartość zleceń jest wysokości 1 lota (100 000 jednostek waluty bazowej) wartość zysków będzie na poziomie 200 USD. Oczywiście, powyższe wyliczenia mają charakter wyłącznie orientacyjny a praktyczny trading obarczony jest ryzykiem, które należy wkalkulować w każdą projektowaną transakcję. Samo zrozumienie pojęcia pipsów nie jest skomplikowane. Dużo bardziej wymagające jest poprawne użycie ich w praktyce. Jeżeli to się uda można liczyć na znaczne korzyści w handlu walutami ? --- Masz pytania? Odezwij się do naszego Biura Obsługi Klienta: ? kontakt@ekantor.pl ? +48 68 411 45 55
2022-02-02, 15:04
? WWW, czyli Walutowe Warto Wiedzieć ?

Pips - coś tam się kiedyś o nim słyszało, coś się zapamiętało, a coś jeszcze innego zrozumiało ? Dzisiaj przychodzimy do Was z konkretami:

1⃣ Szybki fakt:
Jeżeli widzisz zmianę w parze EUR/PLN z 4,2925 na 4,2926 to właśnie obserwujesz wartość pips czyli najmniejszą różnicę notowań danego instrumentu.

2⃣ Definicja:
Pips to skrót z angielskiego ‘Percentage in points’ czyli procent w punktach. Określa minimalną możliwą zmianę cen, o jaką mogą poruszyć się notowania. Z reguły pipsy notuje się z dokładnością do czwartego miejsca po przecinku (np. dla par EUR/USD, USD/CAD, USD/CHF). Dla słabszych walut lub wolumenów możliwe jest notowanie do drugiego miejsca po przecinku (np. dla japońskiego jena JPY).

3⃣ Dlaczego pips jest ważny?
Zrozumienie znaczenia pipsów jest kluczowe dla każdego gracza na rynkach walutowych. Pozwala ono określić ile można zarobić lub stracić jeżeli rynek poruszy się o określoną wartość po otwarciu transakcji. Oczywiście, wartość pipsa zależy od wybranego rynku i wolumenu. Na szczęście większość narzędzi do spekulacji walutami wylicza pipsy automatycznie.

4⃣ Jak obliczyć zyski?
Opcja utrzymywania się z samego zbierania pipsów wydaje się korzystna dla każdego, kto poznał pierwsze zawiłości rynków walutowych. Czy jest możliwa? Jeżeli założymy hipotetyczną sytuację handu jednosesyjnego na instrumencie CFD – EURUSD i ustalimy średnią zmienność tej pary na poziomie 100 pip to przy skorzystaniu z około 20% dziennego ruchu uda się zyskać 20 pipsów. Jeżeli dzienna wartość zleceń jest wysokości 1 lota (100 000 jednostek waluty bazowej) wartość zysków będzie na poziomie 200 USD. Oczywiście, powyższe wyliczenia mają charakter wyłącznie orientacyjny a praktyczny trading obarczony jest ryzykiem, które należy wkalkulować w każdą projektowaną transakcję.

Samo zrozumienie pojęcia pipsów nie jest skomplikowane. Dużo bardziej wymagające jest poprawne użycie ich w praktyce. Jeżeli to się uda można liczyć na znaczne korzyści w handlu walutami ?

---
Masz pytania?
Odezwij się do naszego Biura Obsługi Klienta:
? kontakt@ekantor.pl
? +48 68 411 45 55
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.