Kolejne podwyżki stóp procentowych w Polsce były spodziewane i zaskakujący mógł okazać się tylko ich poziom. I zaskoczył, bo konsensus rynkowy przewidywał wzrost stóp o 50 punktów bazowych, a realnie Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała się na podwyżkę o
Kolejne podwyżki stóp procentowych w Polsce były spodziewane i zaskakujący mógł okazać się tylko ich poziom. I zaskoczył, bo konsensus rynkowy przewidywał wzrost stóp o 50 punktów bazowych, a realnie Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała się na podwyżkę o 100 pb. To siódma i najwyższa z dotychczasowych podwyżka, która niesie za sobą znaczące zmiany w ratach kredytów oraz utrudnienia dla ewentualnych przyszłych kredytobiorców. Więcej informacji z rynków w walutowym podsumowaniu mijającego tygodnia ⬇
2022-04-08, 12:59
Kolejne podwyżki stóp procentowych w Polsce były spodziewane i zaskakujący mógł okazać się tylko ich poziom. I zaskoczył, bo konsensus rynkowy przewidywał wzrost stóp o 50 punktów bazowych, a realnie Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała się na podwyżkę o 100 pb. To siódma i najwyższa z dotychczasowych podwyżka, która niesie za sobą znaczące zmiany w ratach kredytów oraz utrudnienia dla ewentualnych przyszłych kredytobiorców.

Więcej informacji z rynków w walutowym podsumowaniu mijającego tygodnia ⬇
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.