facebook
Już początek tygodnia pozbawił złotówkę złudzeń dotyczących jej umocnienia. Niby płace rosną, są programy pomocowe, a poziom bezrobocia nadal świadczy o tym, że mamy rynek pracownika, jednak po raz pierwszy od dawna odnotowaliśmy w mijającym tygodniu realny spadek wynagrodzeń w sektorze dużych przedsiębiorstw. Wszystko dlatego, że nawet spore podwyżki „przejada” inflacja. Jak można się było spodziewać informacja o tym osłabiła złotego, co widać w parach z kluczowymi walutami.

Zobacz więcej wydarzeń z rynków w najnowszym komentarzu walutowym ?
https://ekantor.pl/oto-co-sie-dzieje-kiedy-indeksy-pmi-nie-zachwycaja-podsumowanie-tygodnia-komentarz-walutowy-20-24-06-2022-roku
2022-06-24, 12:57
facebook
Na wschodzie lepiej, ale bez większych zmian. Inflacja poddusza kolejne kraje, więc banki centralne służą pomocą.

Zapraszamy na walutowe podsumowanie tygodnia.
2022-06-17, 16:51
facebook
Podwyżki stóp procentowych w Strefie Euro są już tylko kwestią czasu, a kredyty w Polsce robią się coraz droższe. Sam rynek walut pozostaje na to jednak mało wzruszony.

Zapraszamy na walutowe podsumowanie tygodnia ⬇
2022-06-10, 12:20
facebook
100 dni wojny, plan odbudowy „klepnięty”, spadków cen nie widać, a złotówka w niezłej kondycji. To w skrócie.

A oto szczegóły wydarzeń na rynkach w ostatnim tygodniu ⬇
2022-06-03, 15:36
facebook
Inflacja na świecie zaczyna zbliżać się do szczytów, Rezerwa Federalna mówi konkretniej o polityce monetarnej, a Euro zyskuje wobec dolara.

Więcej o sytuacji na rynkach w walutowym podsumowaniu tygodnia ⬇
2022-05-27, 16:23
facebook
Wzrost Produktu Krajowego Brutto w Polsce może cieszyć, ale tylko chwilowo, bo kolejne kwartały mają być tylko trudniejsze. We wtorek Eurostat opublikował dane, z których wynika, że najwyższą roczną dynamikę PKB odnotowała Portugalia. Polska w rankingu 20 krajów znalazła się na trzeciej pozycji z ponad ośmioprocentowym wzrostem. Ze wstępnych szacunków GUS wynika, że PKB Polski po uwzględnieniu inflacji jest aż o 8,5 procent wyższy niż w ubiegłym roku.

Więcej informacji z rynków w komentarzu walutowym ⬇
2022-05-20, 12:51
facebook
Kolejne inflacyjne szczyty, na wschodzie bez zmian i nowy/stary prezes NBP, czyli Adam Glapiński rozpoczyna drugą kadencję w fotelu prezesa Narodowego Banku Polskiego.

Zapraszamy na walutowe podsumowanie tygodnia ⬇
2022-05-13, 15:37
facebook
Odkąd większość Polaków wróciła z majówki tematem numer jeden były spekulacje na temat spodziewanej podwyżki stóp procentowych. Rada Polityki Pieniężnej była łaskawsza niż oczekiwano. Referencyjna stopa procentowa została podniesiona z 4,5 do 5,25 procent. Pierwszym efektem decyzji było obniżenie wartości złotówki wobec kluczowych walut, zupełnie tak samo jak po ostatnich siedmiu podwyżkach. Cały ich obecny cykl jest najbardziej zdecydowanym, jaki podjęła RPP.

Więcej w walutowym podsumowaniu tygodnia ⬇
2022-05-06, 15:31
facebook
Na notowania naszej waluty oczywisty wpływ w minionym tygodniu miała decyzja Gazpromu o odcięciu Polski od dostaw gazu. Chociaż władze zapewniają, że wkrótce uniezależnimy się od rosyjskiego gazu, a nadbałtyccy sąsiedzi oferują pomoc, złotówka i tak słabnie. Z opublikowanych w piątkowy poranek wstępnych danych GUS wynika natomiast, że ceny w Polsce rosną w tempie szybszym niż 12 procent w skali roku.

Więcej o sytuacji na rynkach w walutowym podsumowaniu tygodnia ⬇
2022-04-29, 11:41
facebook
Ceny w Polsce nie wyglądają jakby miały spadać, zwłaszcza w kontekście ostatnich wyników inflacji producenckiej. W trzecim miesiącu roku ceny produkcji sprzedanej przemysłu osiągnęły dynamikę nie widzianą od 1995 roku, czyli były wyższe niż przed rokiem aż o 20 procent.

Zapraszamy na walutowe podsumowanie tygodnia ⬇
2022-04-22, 14:48
facebook
Wskaźniki cen inflacyjnych na całym świecie biją rekordy, ataki rosyjskie na Ukrainę nie ustępują, a złoty dalej walczy o swoją pozycję.

Zapraszamy na walutowe podsumowanie tygodnia ⬇
2022-04-15, 15:08
facebook
Kolejne podwyżki stóp procentowych w Polsce były spodziewane i zaskakujący mógł okazać się tylko ich poziom. I zaskoczył, bo konsensus rynkowy przewidywał wzrost stóp o 50 punktów bazowych, a realnie Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała się na podwyżkę o 100 pb. To siódma i najwyższa z dotychczasowych podwyżka, która niesie za sobą znaczące zmiany w ratach kredytów oraz utrudnienia dla ewentualnych przyszłych kredytobiorców.

Więcej informacji z rynków w walutowym podsumowaniu mijającego tygodnia ⬇
2022-04-08, 12:59
facebook
Stopa bezrobocia w całej UE jest najniższa od 20 lat i wynosi około 6,8 procent. Polska jest w tej kategorii wiceliderem zestawienia, mniej niż u nas poszukujących pracy jest tylko w Czechach. Jak zwykle najwięcej bezrobotnych jest na południu kontynentu. Niestety od niskiego bezrobocia jeszcze daleko do dobrobytu, bo ceny rosną w zaskakująco szybko i cierpią na tym nie tylko biedniejsze społeczeństwa.

Zapraszamy na walutowe podsumowanie tygodnia ⬇
2022-04-01, 16:17
facebook
Gospodarka strefy euro, jak i jej poszczególnych krajów nadal w dobrej formie, co widać po aktualnych PMI. Aktywność gospodarcza w marcu co prawda spowolniła na skutek sytuacji na wschodzie kontynentu, ale to jeszcze nie całkowity efekt zbrojnej napaści na Ukrainę. PMI dla przemysłu w marcu była o 1,2 pkt. niższa niż w lutym (spadek z 58,2 na 57 pkt.). Nie bez wpływu na wstępne wyniki PMI miał okres przeprowadzenia badania, bo było w drugim tygodniu wojny, kiedy zamknięte rosyjską giełdę i posypały się sankcje.

Zapraszamy na walutowe podsumowanie mijającego tygodnia ⬇
2022-03-25, 14:37
facebook
Rosjanie nie ustępują, kolejne kraje i marki ograniczają im dostęp do swoich dóbr i produktów, a złotówka natomiast powoli się umacnia.

Zapraszamy na walutowe podsumowanie tygodnia ⬇
2022-03-18, 17:28
facebook
Droższe kredyty w złotówkach, brak podwyżek stóp procentowych od Europejskiego Banku Centralnego i wojna. Prawdziwa wojna o krok od granic Rzeczpospolitej.

Komentarz z walutowym podsumowaniem ostatniego tygodnia ⬇
2022-03-11, 17:30
facebook
Ukraina wciąż pod ostrzałem rosyjskich wojsk. Federacja Rosyjska z dnia na dzień odcinana jest od kolejnych rynków i możliwości. Rubel dołuje, bezpieczne waluty w górce.

Komentarz z walutowym podsumowaniem tygodnia ⬇
2022-03-04, 18:29
facebook
Podobno trzy godziny dziennie sumiennej pracy przynoszą lepszy efekt niż osiem godzin pracy symulowanej ⏱ ;)

Brzmi rozsądnie, tylko jakoś niewielu osobom się to udaje. Problem leży najczęściej w niewłaściwej organizacji czasu. Na szczęście z pomocą przychodzi współczesna technologia ?
2022-03-02, 13:11
facebook
Do czwartkowego poranka 24 lutego interesowaliśmy się jeszcze wieściami stricte gospodarczymi.

Jednak po ogłoszeniu przez prezydenta Rosji „konieczności interwencji w obronie obywateli” dwóch autonomicznych republik w Ługańsku i Donbasie wiele się zmieniło....
2022-02-25, 16:07
facebook
Luzowanie obostrzeń covidowych, kolejne argumenty zaostrzające konflikt między Rosją a Ukrainą i walka walut.

Zapraszamy na komentarz walutowy z podsumowaniem wydarzeń na rynkach w ostatnim tygodniu ⬇
2022-02-18, 13:37
facebook
Wiecie? ?
2022-02-16, 19:05
facebook
Skoro chwilowo cena euro w stosunku do złotówki spadła, a w wakacje nie wiadomo jak będzie, może skorzystać z wyjazdu first minute?

Sprawdzamy, gdzie pojechać ?
2022-02-15, 15:04
facebook
ekantor.pl Sponsorem Lotto Super LIGA ‼️??✅
2022-02-15, 11:53
facebook
ekantor.pl został Oficjalnym Sponsorem Lotto Super LIGA
W poniedziałek 14 lutego odbyła się oficjalna konferencja prasowa inaugurująca start tenisowej Lotto SuperLIGI.
Przy Stole Prezydialnym ekantor.pl reprezentował Prezes Zarządu - Łukasz Paszkiewicz.
Lotto SuperLIGA Tenisa to największa zawodowa liga na świecie.

Jesteśmy dumni, że ekantor.pl staje się częścią tego największego tenisowego projektu.

Artur Bochenek #superliga #ekantor #waluty #tenis
2022-02-15, 11:34
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy | Zgoda cookies
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.